Beklenen Kanun Yürürlüğe Girdi

16-05-2019 1203 Genel Haberler
Beklenen Kanun Yürürlüğe Girdi
Sözleşmeli personellerin çalışma usul ve esaslarını düzenleyen yönetmelik resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve bağlı müdürlüklerde 27.06.1989 tarih ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek-26. maddesi kapsamında sözleşmeli olarak çalıştırılacak personelin çalışma usul ve esaslarını düzenleyen yönetmelikler 15.05.2019 tarih ve 30775 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.  Bu yönetmeliklerde tam zamanlı sözleşme ile çalıştırılan personelin 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanunu hükümlerine tabi olacakları ve kamu görevlileri sendikalarına üye olabilecekleri düzenlenmiştir. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Genel Başkanımız Uğur Yıldırım, "Sözleşmeli personelin sendikalı olabilmesinin önünü açan bu yönetmelikte emeği geçen başta Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'a, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Sayın Murat Karahan'a, Genel Müdür Yardımcısı Solmaz Haberal'a, Personelden Sorumlu Daire Başkanı Sayın Şahin Yiğit'e, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Sayın Mustafa Kurt'a, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet Nuri Ekinci'ye ve emeği geçen herkese sendikamız adına teşekkür ediyorum. 

Sürecin başından beri takipçisi olan sendikamız konuyla ilgili yapmış olduğu toplantılarda kanun yürürlüğe girdikten sonra da eksiklerin tespitini yaparak çalışmalarını sürdürecektir. Tüm arkadaşlarıma hayırlı olsun" dedi.

 

Beklenen Kanun Yürürlüğe Girdi
sözleşmeli personel resmi gazete 4688 devlet opera ve balesi devlet tiyatroları