İstanbul Kültür ve Sanat Açısından Özel Bir Öneme Sahiptir.

18-05-2018 1201 Genel Merkezden
İstanbul Kültür ve Sanat Açısından Özel Bir Öneme Sahiptir.
Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Uğur YILDIRIM, Genel Başkan Yardımcıları Selamettin YURTSEVEN ve Arkeolog Tolga ÇELİK İstanbul il ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretimizde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Topkapı Sarayı Müzesi, Ayasofya Müzesi, Türk-İslam Müzesi, Türbeler Müzesi, Mevlehane Müzesi, İstanbul I-II-III-IV numaralı Koruma Kurulları ziyaret edildi. Kurum ziyaretlerimizde Kültür Sanat çalışanlarıyla buluşuldu.
Kurum çalışanlarının sorunları ve dilekleri dinlenerek sendikal faaliyetlerimiz hakkında bilgi verildi. Kurum yöneticileriyle de görüşen genel merkez yönetimimiz kamu çalışanlarının sorunlarını dile getirdiler. Çalışanların karşılaştıkları zorluklar hakkında önerileri sunan yöneticilerimiz sorunların ivedi olarak çözülmesi için yöneticilerin harekete geçmeleri istendi. 

Genel Başkanımız Uğur YILDIRIM İstanbul ziyareti sonrası yaptığı açıklamada "İl ziyaretlerimize Kültür ve Sanat şehrinden devam ediyoruz. İstanbul'un Kültür ve Sanat açısında tarihi ve sosyal bir öneme sahiptir. Bu güzide şehrimizin tarihi açıdan çağ açıp çağ kapatan özelliği olan bir şehirdir.  Her zaman bu özel şehrimizdeki çalışmalarımız devam edecek. " dedi.

Bu kadim şehrimizdeki çalışmamızda bize eşlik ve misafirperverlik gösteren Marmara Şube Başkanımız Aytekin ÇİÇEK  ve yönetim kurulu üyesi Levent BÖLÜK' e göstermiş oldukları ilgiden dolayı  çok teşekkür ediyoruz.

İstanbul Kültür ve Sanat Açısından Özel Bir Öneme Sahiptir.
kültür ve sanat arkeolog İl kültür ve turizm müdürlüğü topkapı sarayı müzesi ayasofya müzesi türk-İslam müzesi türbeler müzesi mevlehane müzesi