Kamu Denetçiliği Kurumu İle Bir Araya Geldik

05-09-2019 673 Türkiye Kamu-Sen
Kamu Denetçiliği Kurumu İle Bir Araya Geldik
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Sendikalarımızın Genel Başkanları, Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Başdenetçisi Ombudsman Şeref Malkoç’un daveti üzerine bir araya geldi.

Görüşmede, kamuda idarenin işleyişinde adaletin sağlanması ve hukuka ve hakkaniyete dayalı yönetim anlayışının geliştirilmesi amacıyla kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Şeref Malkoç, karşılıklı işbirliğinin önemine değindi.

Genel Başkanımız Önder Kahveci de nazik davetlerinden ötürü teşekkür ederek, iki kurum arasında diyalog sürecinin işlemesi ve kamuda çalışma barışının sağlanması için yapılması gerekenlere ilişkin görüşlerini Başkan Şeref Malkoç’a iletti. Kahveci görüşmesinde; “ İş kolları bazında kamu kurumlarında birçok sıkıntı ile karşı karşıyayız. İdare hizmet kalitesinin yükseltilmesi için çalışanlar arasında ayrımın sona erdirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ehliyet ve liyakat prensibinin yeniden kamuda işletilmesi zaruri hale gelmiştir. Hukukun üstünlüğü, hak arama kültürünün yaygınlaştırılması, hatta şeffaf bir yönetim anlayışının oluşturulması için kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu’nun liyakat ve ehliyet konusunda hassas davranması gerekmektedir' ifadelerini kullandı. 

Türkiye Kamu-Sen olarak, işbirliği ve diyalog sürecinin geliştirilmesine katkı sunmaya hazır olduğumuzu da belirten Genel Başkanımız, “çalışanın yanında olan her türlü projede var oluruz' dedi. 

Kamu Denetçiliği Kurumu İle Bir Araya Geldik
türkiye kamu-sen kamu denetçiliği kurumu ombudsman