Özbekistan Turizmini Geliştirme Kurulu Heyeti Konfederasyonumuzu Ziyaret Etti

11-12-2017 1466 Türkiye Kamu-Sen
Özbekistan Turizmini Geliştirme Kurulu Heyeti Konfederasyonumuzu Ziyaret Etti
Özbekistan Turizmini Geliştirme Kurulu heyeti, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Yönetim Kurulu üyelerimizi ziyaret etti.

KHOLMURODOV NOZİMJON: TÜRKİYE KAMU-SEN ÜYELERİNİ ÖZBEKİSTAN’A BEKLİYORUZ

Kholmurodov Nozimjon başkanlığındaki heyet, Türkiye’de bir çok kurum ve kuruluşla bir araya gelerek ülke turizminin geliştirilmesi adına gayret sarf ettiklerini belirtti. Kholmurodov Nozimjon, bu çerçevede Türkiye Kamu-Sen ve üyelerini Özbekistan’a beklediklerini kaydetti. Kholmurodov, “Özbekistan heyeti olarak Türkiye’de bir çok kurumla görüşüyor ve ülkemizin turizmine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ata yurdunuz olan Özbekistan’a sizleri ve üyelerinizi gruplar halinde mutlaka bekliyor ve sizleri o topraklarda görmeyi arzu ediyoruz. Türkiye’den gelmek isteyen herkese kapımız açıktır. Geçmişte yaşanan bir çok aksaklık artık telafi edildi, üç gün içerisinde vize verilmeye başlandı. Ulaşım imkanları çok değişti, yakın tarihte sadece İstanbul’dan değil, Ankara’dan da uçak seferleri başlayacak. Ülkemizde hızlı trenler faaliyette, misafirlerimiz bir uçtan bir uca her yeri gezebilir. Buhara, Semerkand, Taşkent  gibi önemli kentleri gezip görmelerini tavsiye ediyoruz. Özbekistan güzel bir ülkedir ve herkes oraya geldiğinde bu güzellikleri çok daha iyi görecektir. Her alanda ülkemizi tanıtmak istiyor ve bu bağlamda neler yapılabilir görüşlerinize başvurmak istiyoruz. Milli değerlere sahip Türkiye Kamu-Sen’in bu noktada bizlere çok yardımcı olacağına inanıyoruz' dedi.

KONCUK: TÜRK DÜNYASI DEYİNCE İÇİMİZİ HEYECAN KAPLAR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Özbekistan’ın turizm alanındaki hamlesini desteklediklerini belirtti. Koncuk, “Öncelikle bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye Kamu-Sen camiasının her bir ferdinin Türk dünyası deyince tüyleri diken diken olur, içimizde heyecan yaratır, coşku yaratır. Böylesine bir çalışmaya elbette Türkiye Kamu-Sen camiası olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız. Sağlanacak vize ve diğer kolaylıklarla birlikte bir çok üyemizin ve vatandaşlarımızın ata yurdumuza giderek oradaki tarihi ve kültürel miraslarımızı ziyaret edeceğine inanıyorum. Türk dünyasının en güzel tarihi örnekleri, buhara, Taşkent, Semerkand gibi kentlerimizde bulunmaktadır. Bu turizm faaliyetleri kardeşlik hukukumuzu, tarihi ve kültürel bağlarımızı daha da güçlendirecektir. Türk dünyasının bir olmaya, yan yana olmaya her zamankinden daha da çok ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçiyoruz. Ata yurdumuzdaki miraslarımızı, örf ve adetlerimizi Türkiye’de yaşayan herkes görebilmeli ve geçmişimizden bugüne kalan her şeye sahip çıkmalıyız. Özbekistan’da bulunan tarihin ve medeniyetin her Türk vatandaşınca bilinmesi ve gelecek nesillere aktarılması önemli bir görevdir. Türkiye Kamu-Sen olarak böylesine ulvi bir görevde üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor, ziyaretinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum' dedi.

Görüşmede, Genel Başkanımız İsmail Koncuk Özbekistan heyetine çeşitli hediyeler sunarken, Özbekistan heyeti de Genel Başkanımıza hediyeler takdim etti.

Görüşmede Genel başkan İsmail Koncuk ile birlikte, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri ve Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Türkiye Kamu-Sen Genel Eğitim Sekreteri ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türkiye Kamu-Sen Genel Mevzuat Sekreteri ve Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer, Türkiye Kamu-Sen Genel Dış İlişkiler Sekreteri ve Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türkiye Kamu-Sen Genel Sosyal İşler Sekreteri ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Şerafeddin Deniz, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz’da hazır bulundu.

Özbekistan Turizmini Geliştirme Kurulu Heyeti Konfederasyonumuzu Ziyaret EttiÖzbekistan Turizmini Geliştirme Kurulu Heyeti Konfederasyonumuzu Ziyaret EttiÖzbekistan Turizmini Geliştirme Kurulu Heyeti Konfederasyonumuzu Ziyaret EttiÖzbekistan Turizmini Geliştirme Kurulu Heyeti Konfederasyonumuzu Ziyaret Etti
Özbekistan turizmini geliştirme kurulu heyeti türkiye kamu-sen