Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

03-06-2019 822 Genel Haberler
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“Dargınlıkları, kırgınlıkları yok etmemize, milletçe kucaklaşmamıza vesile olacak Ramazan Bayramı’na erişmenin sevinci içindeyiz' diyen Genel Başkan Kahveci, “Ramazan’ın en büyük hikmetlerinden bir tanesi de sahip olduklarımızın değerini anlamamız, yokluğunda değerini ve anlamını kavradığımız nimetlerle Allah’ın bizlere ne büyük bir lütufta bulunduğu idrakine varmamızdır' dedi.

“Ramazan ayının yalnızca açlık ve tokluk anlamında değil, sahip olduğumuz tüm nimetler bağlamında bizleri derin bir tefekkür süzgecinden geçirmiş olmasını ümit ediyorum' diyen Genel Başkan Kahveci, “Tüm insanlara rahmeti, bereketi ve kurtuluşu müjdeleyen Ramazan ayının sonunda eriştiğimiz bayramın bizler için her manada kurtuluşu müjdelemesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum' dedi.

Genel Başkan Önder Kahveci mesajında şu satırlara yer verdi;

Gözyaşlarının dindiği, açların doyduğu, karnı tok, sırtı pek olanların, açlık ve yoklukla sınandığı, yüzlerin güldüğü, gönüllerin şenlendiği, evlerimize rahmet ve bereketin yağdığı mübarek Ramazan ayının sonuna ulaşmış bulunuyoruz. 

Allah, insanlara bütün güçlüklerin ardından bir kolaylık sunuyor. Nefsimize zor gelen sabretme, yeme içmeyi erteleme ve hayatımızın muhasebesini yapma gibi faaliyetlerin ardından dargınlıkları, kırgınlıkları yok etmemize, milletçe kucaklaşmamıza vesile olacak Ramazan Bayramı’na erişmenin sevinci içindeyiz. 

Ramazan’ın en büyük hikmetlerinden bir tanesi de sahip olduklarımızın değerini anlamamız, gündelik hayatımızda fark edemediğimiz ancak yokluğunda değerini ve anlamını kavradığımız nimetlerle Allah’ın bizlere ne büyük bir lütufta bulunduğu idrakine varmamızdır. 

Yemek, içmek nasıl ki hayatta kalmamızın ve fiziksel anlamda güçlü olmamızın ön şartı ise bir araya gelerek oluşturduğumuz toplumumuzu da başta üzerinde yaşadığımız vatan toprağı, adaletine sığındığımız devletimiz ile birlik, beraberlik ve dostluk içinde yaşama azim ve kararlılığımız hayatta ve güçlü tutmaktadır. Bu bakımdan insan onuruna yaraşır hayat sürebilecek yeterlilikte bir gelir, üzerinde huzur ve güven içinde barınabileceğimiz bir vatan, bizleri koruyan ve gözeten bir devletin varlığı, bizlere Allah’ın bahşettiği en büyük nimetlerin başında gelmektedir. 

Türkiye Kamu-Sen olarak bütün gayemiz, Allah’ın bizlere lütfettiği vatanımıza ve devletimize sahip çıkmak, milletimizin birlik ve beraberliğinin korunmasına katkıda bulunmak, adil bir sistem içinde, kamu görevlilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın insan onuruna yaraşır bir hayat kalitesine ulaşmasını sağlamaktır.

Sahip olduklarının değerini anlamayıp yaşadıkları ortamı koruyup güzelleştirmek için mücadele etmeyenler, günün birinde bu nimetleri kaybederler. Bugün İslam coğrafyasında yaşanan trajedinin bölge halkının gafletinden, birlikte yaşama kültür ve azmini kaybetmelerinden kaynaklandığı bir vakıadır. Bu çerçevede geride bıraktığımız Ramazan ayının yalnızca açlık ve tokluk anlamında değil, sahip olduğumuz tüm nimetler bağlamında bizleri derin bir tefekkür süzgecinden geçirmiş olmasını ümit ediyorum.  Tüm insanlara rahmeti, bereketi ve kurtuluşu müjdeleyen Ramazan ayının sonunda eriştiğimiz bayramın bizler için her manada kurtuluşu müjdelemesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 

Vatanımızın müdafaası, milletimizin huzurlu geleceği için gece gündüz demeden gerek yurt sathında gerekse sınırlarımız dışında cansiperane bir mücadele yürüten vatan evlatlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Sahip olduğumuz vatanı, en kıymetli varlığımız olduğu bilinciyle canları pahasına koruyan, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor; gazilerimize minnetlerimi ifade ediyorum. Milletçe birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekişmesi, dünyanın dört bir yanında süren açlık ve sefaletin son bulması, tüm insanlığın maddi ve manevi manada kurtuluşuna vesile olması dualarımla tüm Türk-İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum. 

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
ramazan bayramı